Gwiazda KSW Mariusz Pudzianowski w rozmowie z MMARocks.pl przed starciem z Olim Thompsonem na KSW 27, 17 maja w Gdańsku.
„Oli szykuj się na rzeźnię, zjem cię!” – Mariusz Pudzianowski przed KSW 27
Gwiazda KSW Mariusz Pudzianowski w rozmowie z MMARocks.pl przed starciem z Olim Thompsonem na KSW 27, 17 maja w Gdańsku.
„Oli szykuj się na rzeźnię, zjem cię!” – Mariusz Pudzianowski przed KSW 27
(Fot. Michał Biel / MMARocks.pl) Laureat Heraklesa za Klub roku 2013 Paweł Derlacz w rozmowie z MMARocks.pl podczas gali rozdania nagród dla najlepszych w polskim MMA, która odbyła się 28 marca w klubie Spiż w Katowicach.
Trener Klubu roku Paweł Derlacz podczas gali „Spiż Heraklesy 2013″
Jak podało właśnie UFC, druga tegoroczna gala największej organizacji MMA w Europie odbędzie się 31 maja w Berlinie. Miejscem zmagań zawodników będzie mogąca pomieścić nawet do 17 tys. widzów hala O2 Arena.
Będzie to trzecia gala UFC u naszych zachodnich sąsiadów, dwie poprzednie: UFC 99 w 2009 roku i UFC 122 rok później, nie odniosły spektakularnego sukcesu. Z tego powodu oraz wynikłych w tamtym okresie problemów z pokazywaniem gal w niemieckiej telewizji, organizacja braci Fertitta przez prawie cztery lata omijała Niemcy.
Na razie brak szczegółów dotyczących karty walk wydarzenia, jednak prawie na pewno w Berlinie zadebiutuje niedawno podpisany przez UFC niemiecki judoka Nick Hein (MMA 10-1). Niewykluczone, że w rozpisce znajdą się też Polacy, obecnie na ogłoszenie swoich występów czekają Krzysztof Jotko i Paweł Pawlak.
(Fot. Michał Biel / MMARocks.pl) Laureaci Heraklesa za Walkę roku 2013 Karol Celiński i Michał Fijałka w rozmowie z MMARocks.pl podczas gali rozdania nagród dla najlepszych w polskim MMA, która odbyła się 28 marca w klubie Spiż w Katowicach.
Współautorzy Walki roku Celiński i Fijałka podczas gali „Spiż Heraklesy 2013″
Informacja prasowa:
Klub Arrachion zaprasza zawodników z doświadczeniem w walkach zawodowych na Camp Sparingowy, który odbędzie się 16,17 i 18 kwietnia w Olsztynie. Udział w sparingach wezmą m.in. nasi zawodnicy przygotowujący się do Warmia Heroes , KSW 27 i innych gal: Mamed Khalidov, Aslambek Saidov, Adrian Zieliński, Joanna Jędrzejczyk, Paulina Bońkowska, Sylwester Borys, Krzysztof Adaszak, Paweł Kiełek, Bogusław Zawirowski.
Zgłoszenia proszę wysyłać na szymon-bonkowski@wp.pl lub telefonicznie 608190991.
Zapraszamy!
(Fot. Michał Biel / MMARocks.pl) Trzeci członek Galerii Sław polskiego MMA Marcin „Kimura” Blicharski w rozmowie z MMARocks.pl podczas gali rozdania nagród dla najlepszych w polskim MMA – „Spiż Heraklesy 2013″, która odbyła się 28 marca w Katowicach.
Członek Galerii Sław polskiego MMA Marcin Blicharski podczas gali „Spiż Heraklesy 2013″
(Fot. M-1 Global / http://www.mixfight.ru) Dosłownie przed kilkoma minutami pochodzący z Sędziszowa piórkowy Kamil Maroń (MMA 5-1) dopisał kolejne zwycięstwo do rekordu i zaliczył świetny debiutu w rosyjskiej organizacji M-1 Global. Podopieczny Radka Piechnika w solidnym stylu wypunktował 19-letniego Rosjanina – Georgiya Fursova (MMA 1-1) na undercardzie trwającej właśnie gali M-1 Challenge 47 w poduralskim Orenburgu.
Reprezentant Legion Team Tarnów już na początku znalazł patent na rosyjską hybrydę klatkoringu. Maroń nie wdawał się w stójkowe wojny z miejscowym kickbokserem i natychmiast obalał – po akcji otwierającej walkę przeniósł rywala poza nowatorski oktagon Finkelsteina. Chwilę później Fursov skontrował i znalazł się w pozycji dominującej. Nasz zawodnik intensywnie pracował nad kimurą, ale nie dał rady sfinalizować techniki kończącej, mimo tego znakomicie uniemożliwił przeciwnikowi zadawanie ciosów z góry. Orenburżanin juz w pierwszej rundzie został ukarany żółtą kartką za łapanie się lin.
Drugie pięć minut wychowanek klubu Alexander Nevskiy rozpoczął pięknym rzutem, ale riposta Polaka była błyskawiczna. Maroń sweepował i nabijał oczka kolanami na korpus. Ostatecznie dwukrotnie udało się zdobyć dosiad i zaliczyć celne uderzenia z góry. W trzeciej odsłonie sędziszowianin zamknął usta rosyjskiej publiczności i pod koniec wyrównanej rywalizacji obronił próbę obalenia, przeszedł w dosiad i bombami dopisał kolejne punkty na kartach sędziowskich. Werdykt mógł być tylko jeden – Kamil Maroń pokonał Georgiya Fursova przez jednogłośną decyzję.
Kamil Maroń wypunktował Georgiya Fursova na M-1 Challenge 47
Po kliknięciu relacja i wyniki z rosyjskiego Orenburga.
Rosyjski Orenburg – to szczęśliwa dla Polaków lokalizacja gal M-1 Global. Nieco ponad rok temu wywieźliśmy spod Uralu, co prawda tylko częściowy sukces – zwycięstwo Tybury, porażki po decyzjach Radziszewskiego i Stasiaka. Podczas dzisiejszego wydarzenie M-1 Challenge 47: Battle In The Heart Of The Continent zgarnęliśmy już komplet.
Osiągnięcie sprzed roku powtórzył nasz czołowy ciężki – nadal niepokonany Marcin Tybura (MMA 10-0, #3 w Rankingu PL), choć trzeba przyznać, że wygrana nie przyszła tak łatwo jak z Denisem Komkinem. Utalentowany uniejowianin potrzebował tym razem aż trzynastu minut, aby zastopować uderzeniami w parterze doświadczonego Chorwata – Maro Peraka (MMA 23-4-1). Laureat Heraklesa 2013 w kategorii Odkrycie Roku po obustronnej wymianie uprzejmości w postaci niskich kopnięć sklinczował i przeniósł pojedynek do parteru, gdzie rozpoczął egzekucję. Pod koniec pierwszej rundy „Tybur ” z dosiadu poszedł po dźwignię prostą na staw łokciowy, ale Perak szybko wyszedł z opresji. Gong przerwał serię kilku pojedynczych ciosów ze strony zawodnika z Bałkanów. Podobny przebieg miała kolejna odsłona, w której reprezentant United Gym błyskawicznie przeszedł do niszczącego ground & pound. Wystarczyła kilkudziesięciosekundowa pacyfikacja młotkami i przeciwnik Marcina oddał plecy. Niestety nie udało się powtórzyć rozstrzygnięcia takiego, jak w pojedynku z Konstantinem Gluhovem. Wydawało się, że sędzia na zbyt szybko podniósł rywalizację do góry. Chwile dramaturgii przeżyliśmy na początku trzecich pięciu minut. Tybura otrzymał mocny lewy sierpowy i frontalne kopnięcie na klatkę, które wyraźnie wybiły go z rytmu. Perak sprowadził lekko zamroczonego Polaka, ale braki parterowe sprawiły, że stracił pozycję dominującą, a uniejowianin nie zmarnował tej okazji i znalazł się w dosiadzie. Chorwacki fighter oddał plecy i został zasypany potężnymi uderzeniami. Sędzia Vyacheslav Kiselev nie widział jakichkolwiek oznak aktywności ze strony Maro Peraka i słusznie zatrzymał walkę.
Wybornie w swoim debiucie dla rosyjskiego potentata MMA zaprezentował się piórkowy Kamil Maroń (MMA 5-1). Podopieczny Radka Piechnika pewnie wypunktował 19-letniego Rosjanina – Georgiya Fursova (MMA 1-1). Reprezentant Legion Team Tarnów już na początku znalazł patent na rosyjską hybrydę klatkoringu. Maroń nie wdawał się w stójkowe wojny z miejscowym kickbokserem i natychmiast obalał – po akcji otwierającej walkę przeniósł rywala poza nowatorski oktagon Finkelsteina. Przewaga Polaka rosła z rundy na rundę. Koniec końców w trzeciej odsłonie sędziszowianin zamknął usta rosyjskiej publiczności – w świetnym stylu wybronił próbę obalenia, przeszedł do dosiadu i bombami dopisał kolejne punkty na kartach sędziowskich.
Dagestańczyk Marat Gafurov (MMA 9-0) nadal pozostaje mistrzem M-1 w kategorii piórkowej, jednak amerykański zapaśnik Lee Morrison (MMA 13-4) wytoczył bardzo ciężkie działa i nie zdziwimy się, gdy rosyjscy promotorzy zrobią rewanż. Kaukaskie zapasy okazały się skuteczniejsze na przestrzeni 25-minutowego boju. Warto też nadmienić, że Gafurov wychodził z nieskończonej ilości gilotyn, kilku prób trójkątów nogami i balach na kolano, które fundował mu „Bulldog” z Okanogan.
Epicko zakończyło się starcie Francuza Chaban Ka (MMA 7-3-1) z dwukrotnym triumfatorem prestiżowego ADCC – Jeffem Monsonem (MMA 49-18-1), który odciął kolejny kupon w kierunku emerytury tudzież renty. „The Snowman” został zmasakrowany uderzeniami w półtorej minuty!
Nieudany powrót na ring zanotował ojciec rosyjskiej wagi lekkiej – Sergey Golayev (MMA 23-11). 32-letni weteran na wejściu celnie trafił lewym prostym Słowaka Ivana Buchingera (MMA 26-4), ale nie wykorzystał okazji, aby iść za ciosem i jak nowicjusz dał się porobić w parterze. „Buki” odrobił lekcje i odklepał przeciwnika już w pierwszej rundzie rewanżowego starcia.
Ogromną niekompetencją wykazał się dziś doświadczony przecież Victor Korneev. Główny sędzia M-1 zupełnie zasnął podczas walki półciężkiego Ukraińca Vasiliya Babicha (MMA 10-4) z Brazylijczykiem Luisem Fernando Mirandą (MMA 12-1). Kolekcjoner skalpów z ze znanej charkowskiej dyskoteki Oplot już na początku walki nadział się na mocny prawy i został „pojmany” w ciasną gilotynę, która pozbawiła go przytomności, a Korneev spóźnił się z przerwaniem. Komplet wyników:
Walka wieczoru:
Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze piórkowej
66 kg: Marat Gafurov pok. Lee Morrisona przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 5. (Vyacheslav Kiselev)
Główna karta:
Open: Chaban Ka pok. Jeffa Monsona przez TKO (uderzenia w parterze), 1:33, runda 1. (Victor Korneev)
Open: Marcin Tybura pok. Maro Peraka przez TKO (uderzenia w parterze), 3:26, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Ivan Buchinger pok. Sergeya Golyaeva przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:30, runda 1. (Victor Korneev)
93 kg: Luis Fernando Miranda pok. Vasiliya Babicha przez techniczne poddanie (gilotyna), 1:06, runda 1. (Victor Korneev)
Pozostałe:
77 kg: Julien Williams pok. Rasula Abdulaeva przez TKO (uderzenia w parterze), 1:00, runda 2. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Kamil Maroń pok. Georgiya Fursova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
77 kg: Alexey Kunchenko pok. Anatoliya Safronova przez TKO (rezygnacja z walki), 5:00, runda 2. (Victor Korneev)
66 kg: Said Maadziev pok. Murada Mirzabekova przez poddanie (balacha), 2:22, runda 1. (Victor Korneev)
Finały Mistrzostw MMA Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego:
Open: Nikolay Bannikov pok. Stanislava Arbuzova przez TKO (uderzenia w parterze), 4:59, runda 2.
93 kg: Nikita Sharshavin pok. Mikhaila Egorova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
84 kg: Alexey Susaev pok. Alexeya Gorbatyuka przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
77 kg: Pajzula Magomedov pok. Murada Omarova przez TKO (uderzenia w parterze), 0:57, runda 1.
70 kg: Damir Ismagulov pok. Alexandra Chernykha przez TKO (uderzenia w parterze), 1:00, runda 2.
66 kg: Ruslan Yamanbaev pok. Ilzyę Sagadeeva przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:05, runda 1.
M-1 Challenge 47: Battle In The Heart Of The Continent – relacja i wyniki
(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Wyniki ważenia przed galą Bellator 115 w Reno w Nevadzie. W ostatniej chwili z rozpiski wypadły pojedynki Andreya Koreshkova z Samem Oropozą i Jeremy’ego Kimballa z Danem Cramerem. Rosjanin musiał wycofać się z pojedynku z powodu grypy, natomiast Kimball znacznie przekroczył zakontraktowaną wagę jeszcze przed oficjalnym ważeniem.
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza Bellatora w wadze ciężkiej
265 lbs: Vitaly Minakov (253,4 lbs) vs. Cheick Kongo (232,8 lbs)
Główna karta:
170 lbs: Herman Terrado (170 lbs) vs. Justin Baesman (170,9 lbs)
205 lbs: Volkan Oezdemir (205,6 lbs) vs. Kelly Anundson (205,8 lbs)
195 lbs: Johnny Cisneros (192,6 lbs) vs. Mikkel Parlo (193,5 lbs)
Pozostałe:
170 lbs: James Terry (170,3 lbs) vs. Rick Reeves (170,1 lbs)
265 lbs: Freddie Aquitania (238 lbs) vs. Josh Appelt (242,9 lbs)
155 lbs: Jason Powell (155,2 lbs) vs. Sinjen Smith (155,1 lbs)
125 lbs: Benito Lopez (125,9 lbs) vs. Oscar Ramirez (126 lbs)
Bellator 115 – ważenie
Po przejściu wyniki ważenia przed jutrzejszą galą Slugfest, która odbędzie się w Witkowie k. Gniezna.
Walka wieczoru:
61kg: Mateusz Juszczak (61,5 kg) vs. Damian Szmigielski (60,9 kg)
Główna karta:
77 kg.: Lom Dagaev (76,6 kg) vs. Michal Golasiński (77,5)
70 kg.: Tomasz Terlikowski (70,2 kg) vs. Sebastian Kujawiak (70,2 kg)
66 kg.: Bartosz Żabczyński (65,7 kg) vs. Artur Drążęk (65,3 kg)
85 kg.: Damian Frątczak (84,9 kg) vs. Przemysław Buczek (82,6 kg)
Walki amatorskie:
93 kg: Damian Skarżyński (91,7 kg) vs. Tomasz Bogucki (92,8 kg)
70 kg: Bartłomiej Ksobiak (68,3 kg) vs. Mateusz Buczkowski (69,5 kg)
84 kg: Wiktor Gmiński (80,8 kg) vs. Tomasz Karwański (81,9 kg)
61 kg: Zuzanna Zygmańska (60,8 kg) vs. Gosia Smaczniak (60,4 kg)
70 kg: Alan Kwieciński (69,9 kg) vs. Mateusz Stawski (67,9 kg)
66 kg: Adrian Świercz (66,4 kg) vs. Sebastian Wawrzyniak (65,6 kg)
(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Plejada zawodników Ankosu Zapasy Poznań wystąpi na szóstej gali Night of Champions 6 zaplanowanej na 19 kwietnia w poznańskiej Arenie. Obok wcześniej anonsowanego Michała Pietrzaka, przed fanami zaprezentują się też znakomity zawodnik sportów uderzanych Łukasz Rajewski (MMA 1-0), zwycięzca drugiego sezonu „MMAstera” Daniela Skibińki (MMA 2-2) oraz Izabela Badurek (MMA 3-2).
Rajewski i Skibiński po raz ostatni walczyli na PLMMA 28 w Bieżuniu. Łukasz świetnie zadebiutował w MMA, wygrywając przez TKO w trzeciej rundzie z Jackiem Wojnickim, natomiast drugi podopieczny Andrzeja Kościelskiego musiał uznać wyższość Kamila Szymuszowskiego. Badurek w listopadzie na Thunderstrike Fight League w Lublinie poddała Weronikę Zygmunt.
Wstępna rozpiska Night of Champions 6:
Walka wieczoru:
Open: Piotr Witczak (0-0) vs. TBA
Główna karta:
75 kg: Łukasz Szulc vs. Damian Waluch ^
84 kg: Michał Pietrzak (1-1) vs. TBA
81 kg: Filip Stenclik vs. TBA #
66 kg: Łukasz Rajewski (1-0) vs. TBA
81 kg: Przemysław Bubiński vs. Jędrzej Durski ^
81 kg: Bartosz Kwiatkowski vs. TBA #
77 kg: Daniel Skibiński (2-2) vs. TBA
63 kg: Kamil Szłapka vs. TBA ^
57 kg: Izabela Badurek (3-2) vs. TBA
Pozostałe:
84 kg: Filip Tomczak vs. TBA
70 kg: Kamil Meizenhilden vs. Nikodem Szymański
^ walki K-1
# walki bokserskie
Rajewski, Skibiński i Badurek na Night of Champions 6
Dzisiaj rano rozpoczęła się ogólnodostępna sprzedaż biletów na galę UFC Fight Night: Mousasi vs Munoz, która odbędzie 31 maja w Berlinie. Wejściówki w cenie od około 100 euro można nabywać na stronie eventim.de. Przypominamy, że w stolicy Niemiec wystąpią Krzysztof Jotko (MMA 14-0) w starciu ze Szwedem Magnusem Cedenbladem (MMA 11-4) oraz debiutujący w organizacji Paweł Pawlak (MMA 10-0), który powalczy z urodzonym nad Wisłą reprezentantem Niemiec Peterem Sobottą (MMA 13-4-1).
(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Laureat Heraklesa 2013 w kategorii Odkrycie Roku, nasz czołowy ciężki – Marcin Tybura (MMA 10-0, #3 w Rankingu PL) zafundował polskim kibicom kolejny dzisiejszego popołudnia prezent (po piórkowym Kamilu Maroniu) i nadal pozostaje niepokonany. Utalentowany uniejowianin potrzebował trzynastu minut, aby zastopować uderzeniami w parterze doświadczonego Chorwata – Maro Peraka (MMA 23-4-1).
Zwycięzca ubiegłorocznego turnieju ciężkiego M-1 Grand Prix 2013 po obustronnej wymianie uprzejmości w postaci niskich kopnięć sklinczował i przeniósł pojedynek do parteru, gdzie rozpoczął egzekucję Chorwata. Pod koniec pierwszej rundy „Tybur ” z dosiadu poszedł po dźwignię prostą na staw łokciowy, ale Perak szybko wyszedł z opresji. Gong przerwał serię kilku pojedynczych ciosów ze strony zawodnika z Bałkanów.
Podobny przebieg miała kolejna odsłona, w której reprezentant United Gym obalił i błyskawicznie zdobył dosiad. Wystarczyła kilkudziesięciosekundowa pacyfikacja młotkami i przeciwnik Marcina oddał plecy. Niestety nie udało się powtórzyć rozstrzygnięcia z pojedynku z Konstantinem Gluhovem.
Nie zabrakło też nutki dramaturgii, którą przeżyliśmy na początku trzecich pięciu minut. Pretendent do walki o pas mistrzowski najlepszej rosyjskiej organizacji otrzymał lewy sierpowy i frontalne kopnięcie na klatkę, które wyraźnie wybiły go z rytmu. Perak sprowadził lekko zamroczonego Tyburę, ale braki parterowe sprawiły, że stracił pozycję dominującą. Polski ciężki nie zmarnował tej okazji i znalazł się w dosiadzie. Chorwacki fighter oddał plecy i został zasypany potężnymi uderzeniami. Sędzia Vyacheslav Kiselev nie widząc jakichkolwiek oznak aktywności ze strony Maro Peraka słusznie zatrzymał walkę.
(Fot. Daniel Schälander / MMAViking.com) Jutro w Sztokholmie odbędzie się gala IRFA 6.0 podczas której w walce wieczoru wystąpi Oskar Piechota (MMA 3-0-1). „Imadło” zmierzy się z Sadibou Sy (MMA 1-0). Poniżej pełne wyniki ważenia.
Walka wieczoru:
84 kg: Oskar Piechota (83,3 kg) vs. Sadibou Sy (83,6 kg)
Pozostałe:
68 kg: Daniel Teymur (67,9 kg) vs. Alexander Denic (67,8 kg)
93 kg: Karl Albrektsson (92,9 kg) vs. Nordine Hadjar (92,6 kg)
70 kg: David Teymur (70,6 kg) vs. Veselin Dukov (69,9 kg)
66 kg: Mohammad Babadivand (61,1 kg) vs. Giorgio Papunasvili (60,9 kg)
73 kg: Oliver Enkamp (72,8 kg) vs. Guram Kutateladze (73,7 kg)
50 kg: Iman Darabi (50,1 kg) vs. Veera Nykänen (49,7 kg)
Z pewnym opóźnieniem publikujemy wywiad z Karolem Matuszczakiem - legendą brazylijskiego jiu-jitsu i MMA, zawodnikiem, który stoczył pierwszą walkę w historii tego sportu w Polsce, oraz trenerem w poznańskiej Strefie Walki.
Trener Matuszczak w obszernym materiale opowiada, m.in. o pierwszej w historii Polski zawodowej walce, początkach MMA w naszym kraju oraz o ewentualnym powrocie do startów.
„Jeśli mi ktoś dobrze zapłaci, to kto wie” – wywiad z Karolem Matuszczakiem
Poza świetnym materiałem wideo mamy dla Was również do rozdania od firmy Pitbull West Coast 10 T-shirtów w rozmiarach 4L 4XL 2XXL.
Zasady konkursu:
- polub Fanpejdż Pitbull West Coast
- subskrybuj kanał Youtube PIT BULL WEST COAST
- wpisz w komentarzu ulubionego zawodnika MMA, którego sponsoruje Pitbull West Coast
Czas trwania konkursu jeden tydzień – do 20 marca 2014 roku.
Konkurs Pitbull West Coast oraz relacja z IV Mistrzostw Polski No Gi
(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Wyniki gali w Reno.
Vitaly Minakov (MMA 14-0) po raz pierwszy obronił tytuł mistrza Bellatora w wadze ciężkiej, wygrywając na punkty z Cheickiem Kongo (MMA 20-9-2) na gali Bellator 115 w Reno w Nevadzie. Mimo odjęcia punkty za kopnięcia poniżej pasa, Rosjanin przeważał przez większość pojedynku. W pierwszej i drugiej rundzie Minakov naruszył rywala w stójce, a w trzeciej i piątej zdominował w parterze. Francuz zapisał na swoje konto jedynie czwartą odsłonę.
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza Bellatora w wadze ciężkiej
265 lbs: Vitaly Minakov pok. Cheicka Kongo przez jednogłośna decyzję (3 x 48-46).
Główna karta:
170 lbs: Herman Terrado większościowo zremisował z Justinem Baesmanem (2 x 28-28, 29-28).
205 lbs: Kelly Anundson pok. Volkana Oezdemira przez poddanie (zęboleo), 2. runda, 3:19.
195 lbs: Mikkel Parlo pok. Johnny’ego Cisnerosa przez jednogłośna decyzję (3 x 30-27).
Pozostałe:
170 lbs: Rick Reeves pok. Jamesa Terry’ego przez niejednogłośna decyzję (2 x 29-28, 28-29)
265 lbs: Freddie Aquitania pok. Josha Appelta przez jednogłośna decyzję (3 x 29-28)
155 lbs: Sinjen Smith pok. Jasona Powella przez poddanie (balacha), 1. runda, 1:52.
125 lbs: Benito Lopez pok. Oscara Ramireza przez jednogłośna decyzję (2 x 30-27, 29-28).
Bellator 115 – wyniki
(Fot. Archiwum własne) Użytkownik cohones.pl Marcin kontynuuje przepytywanie polskich matchmakerów, tym razem przeprowadził obszerną rozmowę z cichym bohaterem marcowej gali PROMMAC, matchmakerem i PR managerem organizacji Kamilem Zawarskim. Zachęcamy do słuchania.
Link MP3
Cohones przepytuje matchmakera PROMMAC Kamila Zawarskiego
(Fot. Will Fox / Sherdog.com) Wielokrotna mistrzyni świata w zawodowym boksie Holly Holm (MMA 7-0) odniosła dzisiaj w nocy siódme zwycięstwo MMA na gali Legacy Fighting Championship 30 w Albuquerque w Nowym Meksyku. 32-letnia podopieczna Grega Jacksona i Mike’a Winkeljohna zastopował w piątej rundzie mistrzowskiego starcia w wadze koguciej Julianę Werner (MMA 7-4). Holm przez 20 minut pewnie kontrolował przebieg wydarzeń w klatce skutecznie boksując i kopiąc, by w ostatniej odsłonie posłać rywalkę na deski wysokim kopnięciem, po którym zakończyła walkę ciosami w parterze.
Mimo okazałego rekordu i potencjalnie dużej wartości marketingowej przejście „Córki kaznodziei” do UFC na starcie z Rondą Rousey na razie wydaje się mało prawdopodobne. Niedawne negocjacje właścicieli UFC z menadżerem zawodniczki zakończyły się fiaskiem, po tym jak obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii jej ewentualnych zarobków.