Quantcast
Channel: Cohones » Forum: Newsy MMARocks.pl - Recent Topics
Viewing all 4630 articles
Browse latest View live

Mateusz Smoter on "WSOF 10 – wyniki"

$
0
0

wsof WSOF 10   wyniki

Wyniki z wczorajszej gali poniżej.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza WSOF w wadze średniej
185 lbs: David Branch pok. Jessego Taylora przez poddanie (Duszenie d’arce) runda 1., 1:41.

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza WSOF w wadze piórkowej
145 lbs: Rick Glenn pok. Georgiego Karakhanyana przez TKO (Przerwanie lekarza) runda 2., 5:00.

Pojedynek o pas mistrza WSOF w wadze piórkowej
115 lbs: Jessica Aguilar pok. Emi Fujino przez jednogłośną decyzję (3 x 50-44).

155 lbs: Luiz Firmino pok. Tysona Griffina przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).
145 lbs: Lance Palmer pok. Nicka LoBosca przez poddanie (Duszenie zza pleców) runda 1., 4:15.

Pozostałe:

265 lbs: Derrick Mehmen pok. Dave’a Huckabę przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-25, 30-27).
135 lbs: Timur Valiev pok. Adama Acquavivę przez TKO (Uderzenia) runda 3., 1:35.
205 lbs: Krasimir Mladenov pok. Angela DeAndę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
135 lbs: Ashlee Evans-Smith pok. Marcię Allen przez TKO (Łokcie) runda 3., 3:01.
155 lbs: Jimmy Spicuzza pok. Justina Jaynesa przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
155 lbs: A.J. Williams pok. Tannera Cowana przez TKO (Uderzenia) runda 1., 0:44.

 
WSOF 10 – wyniki


Jacek Okninski on "ONE FC – pierwsza od ponad roku obrona pasa Aokiego"

$
0
0

Aoki ONE FC   pierwsza od ponad roku obrona pasa Aokiego

Znany z swego kolorowego stroju Shinya Aoki (MMA 35-6) w sierpniu ma przystąpić do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa organizacji ONE FC w wadze lekkiej. Taką informacje zdradził Heath Sims, trener klubu Evolve MMA, w którym Japończyk ma przygotowywać się do kolejnej walki.

Posiadacz trofeów m.in. Shooto oraz Dream wzbogacił swoją kolekcję o pas ONE FC w kwietniu ubiegłego roku, gdy na ósmej gali azjatyckiej organizacji duszeniem zza pleców zmusił do odklepania Kotetsu Boku (MMA 21-10). Od tamtej pory zawalczył tylko dwukrotnie: na gali ONE FC 11 – Total Domination w październiku, gdzie zaliczył udany debiut w wadze piórkowej dzięki jednogłośnej decyzji sędziowskiej po trzyrundowej walce z Codym Stevensem (MMA 11-7). Drugie starcie z udziałem Aokiego odbyło się na sylwestrowej gali Inoki Bom – Ba – Ye 2013 i trwało zaledwie 49 sekund. Po złapaniu w duszenie trójkątne i dźwigni na staw łokciowy w matę odklepał Toshikatsu Harada (MMA 11-11). Sierpniowa walka będzie pierwszym pojawieniem się Japończyka w ringu w tym roku. Jak twierdzi Sims, Aoki ma podjąć decyzję o pozostaniu w obecnej kategorii wagowej, lub też ewentualnym zejściu do wagi piórkowej. Zgodnie z oceną szkoleniowca warunki fizyczne Aokiego pozwalają na swobodną redukcję wagi bez poważniejszych konsekwencji dla jego sprawności fizycznej oraz siły. Wybór należy do samego zainteresowanego.

Nieznane pozostają personalia ewentualnego pretendenta do tytułu. ONE FC ma zakontraktowanych takich zawodników wagi lekkiej jak: A Sol Kwon (MMA 18-8), Carlos Fodor (MMA 9-4), Eduard Folayang (MMA 14-4), Kamal Shalorus (MMA 9-3), Roger Huerta (MMA 21-7) oraz Vincent Latoel (MMA 15-14). Pozostaje kwestią czasu aż ONE FC zdradzi komu przypadnie szansa zdetronizowania Aokiego, jak również data i miejsce gali, na której miałoby do tego dojść.


ONE FC – pierwsza od ponad roku obrona pasa Aokiego

Jakub Bijan on "Coker, Chalidow i Święty Graal"

$
0
0

Mamed Coker, Chalidow i Święty Graal

Nie sądziłem, prawdę mówiąc, że jeszcze kiedykolwiek na łamach MMARocks podejmę temat kariery zagranicznej znanego na całą Polskę Mameda Chalidowa. Albo może inaczej: wydawało mi się mało prawdopodobnym, by sytuacja na światowej scenie zmieniła się na tyle, bym musiał ów temat na nowo przemyśleć – nie mówiąc już o tym, bym jakkolwiek swoje zapatrywania na wspomnianą kwestię zmienił. A jednak! Stało się!– i nie jest to bynajmniej wyrażenie pejoratywnie. Pojawiły się bowiem okoliczności każące mi się nad karierą Chalidowa, tą poza KSW – jakkolwiek groteskowo by to w tym momencie nie brzmiało – pochylić raz jeszcze. A jakież to „okoliczności” mam na myśli? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Przed kilkoma dniami większościowy udziałowiec Bellator Fighting Championship – koncern mediowy Viacom – ogłosił odejście dotychczasowego dyrektora wykonawczego i twórcę organizacji, Bjorna Rebneya, oraz jej dyrektora operacyjnego, Tima Danahera. Według znanego miłośnika czworonogów – jakim jest Rebney –  jego wizja organizacji rozmijała się z wizją, jaką na BFC mieli większościowi udziałowcy, i stąd decyzja o tym aksamitnym rozwodzie. Jednak nie to jest esencją całego zdarzenia a to, że nowym dyrektorem organizacji został Scott Coker – właściciel Strikeforce, któremu właśnie skończył się zakaz konkurowania z UFC po tym, jak Zuffa wykupiła jego organizację. I mimo że zasadne jest twierdzenie, iż ważniejszym od tego czyj zad zasiądzie na fotelu dyrektorskim Bellatora jest to, ile Viacom będzie skłonny na rozwój organizacji wydać – to choćby sam fakt, iż obie strony doszły do porozumienia, czego owocem jest zdmuchnięcie z posady Bjorna, jest poszlaką wskazującą, że uzgodniona została wspólna linia, według której zarządzana przez Cokera organizacja będzie funkcjonować. A jaka to będzie linia zgadnąć nie trudno, albowiem natychmiast po „zamianie zadów” Bellator zaproponował współpracę największemu wśród zawodników mieszanych sztuk walki miłośnikowi grillowania, Kevinowi Fergusonowi – szerzej znanemu jako „Kimbo Slice”. To, że „Kimbo” w tym roku skończył czterdzieści lat a w MMA nie walczył od 2010 roku mówi nam więcej, niżby powiedziało tysiąc oświadczeń i drugie tyle konferencji prasowych Viacomu – mówiąc krótko: „chcemy wreszcie zacząć zarabiać, zarabiać za wszelką cenę!”

Dobrze to skądinąd świadczy o biznesmenach od Spike TV – wszak zarobek jest głównym celem funkcjonowania organizacji MMA. Skoro nie da się go osiągnąć naśladując UFC, warto spróbować z drugiej strony – naśladując KSW. Ajajajajaj, już słyszę te słowa potępienia fanów, że jak to tak można porównywać drugą organizację świata – w dodatku amerykańską! – do jakiegoś tam KSW od Pudzianowskiego i Kamili Porczyk! Ano można. Już bowiem w latach sześćdziesiątych Zbigniew Brzeziński zauważył w książce “Political Power: USA/USSR” – co nazwano teorią konwergencji– że dwa mocarstwa splecione w klinczu z czasem się do siebie upodabniają. I choć początkowo sama teoria wydawała się bałamutna – no bo gdzie tam USA podobne do ZSRR! – to już pół wieku później, w trakcie prezydentury Barack Obamy widać, że teoria musi być jak najbardziej prawdziwa. A skoro prawdziwa, to i uniwersalna. No bo podobnie jak niegdyś USA i ZSRR, w naszym słodkim jak landrynki MMA Bellator Fighting Championship od lat mocuje się z Konfrontacją Sztuk Walki o miano “drugiej organizacji świata” – a zatem i tu wspomniana konwergencja musi działać! Takim oto sposobem BFC zatrudnia dziś dziwaków (“Kimbo”) – a przynajmniej chce ich zatrudnić – i odpady z UFC (Jackson, Ortiz), a KSW daje szansę coraz większej ilości młodych zawodników, na wzór idei turniejów Bellatora. Ba! Wystarczy spojrzeć na niedawno wprowadzoną w polskiej organizacji klatkę i porównać ją z tą, jaką na swoich galach stosują Amerykanie, by zdać sobie sprawę, że z teoriami naukowymi nie ma żartów! Całe szczęście, że na KSW mamy Waldka Kastę, bo za parę lat moglibyśmy mieć problem z odróżnieniem obu organizacji – ładny interes!

No dobrze, ale co z tego wszystkiego właściwie wynika? – bo przecież coś wynikać musi. Żeby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przypomnieć sobie, jak Coker zarządzał Strikeforce. A trzeba powiedzieć, że zarządzał dobrze! Wszak żyją jeszcze ludzie pamiętający czasy, w których organizacja ta – starsza nawet, aniżeli prastare UFC (jej początki sięgają bowiem 1985 roku, lecz wówczas skupiała się ona wyłącznie na kickboxingu) – miewała rozpiski bardziej atrakcyjne, niż organizacja Dany White’a i braci Fertitta. Kiedy w 2006 roku Coker zwietrzył dobrą koniunkturę na rynku wszechstylowej walki wręcz ledwie w siedem lat zdołał ten nikomu nieznany twór przekształcić w drugą organizację świata… no i oczywiście doprowadzić do jej bankructwa – które było efektem nieprzemyślanej polityki. Po prostu Coker chciał za bardzo – za dużo i za szybko, przez co jego organizacja zaczęła się dławić. Jednak należy zaznaczyć, że przez te siedem lat zdołał on pozyskać bardzo wartościowych zawodników, jak choćby: Nicka Diaza, Alistaira Overeema, Dana Hendersona, Josha Barnetta, Daniela Cormiera, Gegarda Mousasiego, Rafaela Cavalcante, Ronaldo Souzę, Muhammeda Lawala, Antonia Silvę, oraz najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii, Fiodora Jemelianenkę. Mówiąc o Strikeforce należy także podkreślić, że to właśnie ta organizacja wypromowała żeńskie MMA – starcie Giny Carano z Cristine Santos było pierwszą kobiecą walką wieczoru podczas tak dużej imprezy mieszanych sztuk walki, a sam event sprzedał się znakomicie, osiągając najlepszy wynik wydarzenia MMA w historii stacji Showtime! Tak więc nie zgodzę się z opiniami mówiącymi, że Scott Coker będzie prowadził politykę ciepłej wody w kranie – i że tak naprawdę, to nie ma żadnej różnicy pomiędzy nim a Bjornem Rebney’em. Co to, to nie. Nie twierdzę, że Coker jest w świecie wszechstylowej walki wręcz nie wiadomo jak ważną personą – bo nie jest – jednak stawianie go na równi z Rebney’em jest nieporozumieniem. Rebney nie może się pochwalić choćby zbliżonymi osiągnięciami – bo jak na razie wszystko wskazuje na to, że jego największym osiągnięciem, przynajmniej jeśli o MMA idzie, jest to, że Viacom zechciał wykupić jego tonącą organizację.

Tak więc nowy dyrektor wykonawczy Bellatora może nie tylko wprowadzić powiew świeżości do BFC, ale może dość znacząco zmienić jego kurs. Znany ze swojego zamiłowania do wszelkiej maści kooperacji Coker może być więc dla wspomnianego w tytule Chalidowa mapą pozwalającą odnaleźć upragnionego Świętego Graala – zagraniczną karierę. Bo skoro w przeszłości Scott zdołał doprowadzić do współpracy pomiędzy Strikeforce a rosyjskim M-1 Global, czy japońskim DREAM – to można przypuszczać, że jako sternik BFC będzie dążył do koalicji z innymi organizacjami. O ile jednak dalekowschodnie One FC wydaje się naturalnym partnerem dla Bellatora, to już ponowna współpraca z Rosjanami jest mało prawdopodobna – nie wchodzi się przecież dwa razy do tej samej rzeki, tym bardziej, kiedy jedną łódkę roztrzaskaliśmy już w jej wodach. Trudno mi sobie wyobrazić, by Coker nie wyciągnął lekcji ze współpracy z Vadimem Finkelsteinem – nawet jeśli nie oferuje on już cudownego kontraktu Fiodora na zwór medalików spod Giewontu. Równie wątpliwa wydaje się współpraca z World Series of Fighting, które coraz wyraźniej dryfuje w kierunku UFC. Mam również w pamięci jak absurdalna była “propozycja” skierowana przez prezydenta WSoF, Aliego Abdel-Aziza, w kierunku Rebney’a – nie wchodząc w szczegóły, była tak absurdalna, że wzięcie słowa w cudzysłów nie jest tutaj żadną przesadą. Czy zatem KSW znajdzie się w kręgu zainteresowań Cokera? Nie mam wątpliwości, że powinno. Znana formuła obustronnej wymiany zawodników byłaby korzystna dla każdej ze stron. Ani bowiem KSW, ani BFC nie mogą reklamować się jako najlepszej organizacji pod względem sportowym. Tu jeszcze długo, długo – nawet gdyby Viacom postanowił zasypać świat gotówką ze swoich kont bankowych – niedoścignionym liderem pozostanie Ultimate Fighting Championship.

Bellator, podobnie zresztą jak i KSW, powinien skupić się w pierwszej kolejności na pokazywaniu dobrych walk z ciekawymi zawodnikami – a Chalidow, Materla, czy nawet Pudzianowski będą dla widza w Stanach zawodnikami, pod wieloma względami, ciekawymi – a w drugiej kolejności powinien postawić na kreację swoich gwiazd od podstaw. Lecz do tego potrzebne jest radykalne złagodzenie zapisów kontraktowych, właśnie na wzór tych z KSW – znów konwergencja? Bellator pod sterami Rebney’a zaczął zjadać własny ogon, bo afera z Eddie’m Alvarezem tylko nagłośniła istniejący i widoczny problem: nie można stawiać warunków kontraktowych jak największa organizacja świata, nie będąc największą organizacją świata! W przypadku UFC zawodnik zgadza się na te wszystkie trudne do rozwiązania i w wielu przypadkach organiczające swobodę klauzule,  ponieważ nie ma już na tym świecie możliwości znalezienia w MMA lepszego pracodawcy. Ale znacznie trudniej zgodzić się na takie obwarowania wiedząc, że może to zaważyć (jak w przypadku wspomnianego Alvareza) na potencjalnym awansie – i sportowym i finansowym. Dlatego uważam, że zapisy stosowane w KSW są idealne (oczywiście na tyle, na ile znam je z wypowiedzi właścicieli i własnych obserwacji) – ponieważ dają zawodnikowi możliwość walki wszędzie poza macierzystym krajem oraz UFC. Pierwsze jest oczywiste – nikt przecież nie chce kręcić bata nad własnymi plecami, drugie również – kontrakt z UFC wiąże się z całkowitą utratą fightera na nieokreślony czas. Dlatego Bellator powinien złagodzić zapisy kontraktowe i podać to publicznie do wiadomości. Bo i ile w teorii będący u Viacomu na kontrakcie fighterzy mają dziś możliwość – za pozwoleniem – walk na mniejszych galach, to w praktyce jest to niesłychanie rzadkie! A nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się pchać do Bellatora wiedząc, że niemal niemożliwym jest tę organizację opuścić. Zakaz walki na innych galach w USA i zakaz przejścia do UFC przed upływem kontraktu – to maksimum jakie w tej materii widzę.

Partnerstwo pomiędzy Bellatorem a KSW powinno również leżeć na sercu Martinowi Lewandowskiemu i Maciejowi Kawulskiemu – może nawet bardziej niż Cokerowi! Wszyscy w środowisku zdają sobie bowiem sprawę, że cztery gale w roku to zdecydowanie za mało, by zapewnić odpowiednią ilość walk wszystkim sportowcom organizacji. Oczywiście mają oni możliwość pojedynkowania się poza granicami kraju, o ile jednak ci mniej znani z takich możliwości korzystają – tak ci bardziej medialni organiczają się w zasadzie do dwóch walk w roku dla Federacji KSW. Współpraca z Bellatorem byłaby prostym – i prestiżowym! – rozwiązaniem tego problemu, a zarazem ogromnym atutem warszawsko-wrocławskiego duetu, którym mogliby się wspierać w negocjacjach tak z młodymi zawodnikami – obawiającymi się, że kontrakt z KSW zablokuje ich karierę – jak i z dobrze znanymi fighterami, jak Drwal czy Grabowski – bo co prawda “nie damy wam UFC, ale damy wam dobre pieniądze i prostą drogę do innej, dużej amerykańskiej organizacji”.

Lecz nawet gdyby do takiej formalnej współpracy nie doszło, to zmiana Rebney’a na Cokera jest dla KSW i tak wyjątkowo korzystna. W negocjacjach powinien być on znacznie bardziej elastyczny niż poprzednik, a to może zaowocować przynajmniej kilkoma wartościowymi zawodnikami w polskiej klatce – i odwrotnie. No i oczywiście ta zmiana jest przede wszystkim korzystna dla Mameda – jeśli nadal jest zainteresowany walkami za granicą. Dwie walki w roku na galach Bellatora i jedna na KSW, to opcja na którą powinien przystać – i przystał już w przeszłości (lecz umowę udaremniło wchłonięcie Strikeforce przez UFC). Czy jednak nadal jest nią zainteresowany? I czy Kawulski z Lewandowskim byliby dziś skłonni ją poprzeć? Bo jak pamiętamy, Chalidow już raz postawił na Cokera… “Chalidow wybrał Strikeforce”!


Coker, Chalidow i Święty Graal

Krzysztof Skrzypek on "Dwie gale PLMMA w Polsacie Sport możliwe jeszcze w tym roku"

$
0
0

mirek Dwie gale PLMMA w Polsacie Sport możliwe jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się debiutu gal PLMMA na antenie Polsatu Sport – mówi ich organizator Mirosław Okniński. W krótkiej rozmowie pytamy go również o ocenę piątkowej gali Thunderstrike Fight League 5 / PLMMA 36 Extra i dalsze losy zawodników walki wieczoru – Filipa Wolańskiego i Aleksandra Rajacica.


Dwie gale PLMMA w Polsacie Sport możliwe jeszcze w tym roku

Mateusz Smoter on "„Będziemy się rozwijać i organizować kolejne gale”– Paweł Jóźwiak przed trzecią g"

Mateusz Smoter on "„Chciałbym spróbować swoich sił w MMA”– Tomasz Makowski przed galą FEN 3"

defthomas on "Koniec Nastula Team?"

$
0
0
Nastula Team Koniec Nastula Team?

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Z informacji kuluarowych docierających do naszej redakcji wynika, że profesjonalna grupa zawodnicza trenująca w klubie Pawła Nastuli przestanie istnieć. Jak udało się nam dowiedzieć, kolejni zawodnicy po Janie Błachowiczu zamierzają opuścić ten do niedawna jeden z najmocniejszych teamów w polskim MMA.

Jedyny Polak w wadze ciężkiej w UFC Daniel Omielańczuk, podobnie jak Błachowicz, do swoich pojedynków ma się przygotowywać również w Ankosie Zapasy Poznań. Piotr Strus już podczas przygotowań do KSW 27 trenował indywidualnym torem i w tej chwili nie wiadomo, w którym z warszawskich klubów znajdzie swoje miejsce. Podobnie nieznana nam jest na razie przyszłość Mateusza Piskorza.

Nastula Team był przez wiele lat najmocniejszym ośrodkiem zawodowego MMA w stolicy. Największe sukcesy klubowi przynosił oczywiście mistrz KSW i najlepszy półciężki w Polsce Jan Błachowicz, ale w czołówce polskich rankingów byli też wspomniani Omielańczuk i Strus, walczący mało regularnie Paweł Nastula oraz przez wiele lat Grzegorz Trędowski i Robert Jocz. Ten ostatni do momentu odejścia do klubu S4 Fight Team był nieformalnie trenerem całej grupy.


Koniec Nastula Team?

defthomas on "Knockout School: Marcin Pionke i technika uderzeń z pół gardy"


defthomas on "Fotorelacja z media treningu przed galą Fight Exclusive Night 3"

Dominik Durniat on "Przegląd zestawień – 25. tydzień"

$
0
0

Jacare Przegląd zestawień   25. tydzień

W sierpniu dojdzie do zapowiadanej wcześniej walki Tybura kontra Grabowski – to najważniejsza wiadomość zeszłego tygodnia. Oprócz tego, polskiego acz zagranicznego starcia, dowiedzieliśmy się także o innych wyjazdowych pojedynkach naszych rodaków: Andryszaka na Fight Nights i Staszewskiego w Chinach. Na świecie, przede wszystkim w UFC, także matchmakerzy nie próżnowali. Rewanż Souza vs. Mousasi i bój na szczycie wagi lekkiej – Henderson vs. dos Anjos – to tylko dwie z najciekawszych skojarzonych par.

Poniżej przegląd zestawień z poprzednich siedmiu dni.

Tydzień: 16.06-22.06 (25. tydzień 2014 roku)

ŚWIAT

UFC

1. UFC Fight Night: Swanson vs. Stephens, 28 czerwca, San Antonio, Teksas, USA
155 lbs: Joe Ellenberger vs. James Moontasri

2. UFC Fight Night: Cerrone vs. Miller, 16 lipca, Atlantic City, New Jersey, USA
170 lbs: Leonardo Mafra Texeira vs. Rick Story

3. UFC Fight Night McGregor vs. Brandao, 19 lipca, Dublin, Irlandia
170 lbs: Cathal Pendred vs. Mike King

4. UFC 176, 2 sierpnia, Los Angeles, Kalifornia, USA
185 lbs: Gegard Mousasi vs. Ronaldo Souza

5. UFC Fight Night: Bader vs. St. Preux, 16 sierpnia, Bangor, Maine, USA
145 lbs: Robbie Peralta vs. Thiago Tavares
205 lbs: Ovince St. Preux vs. Ryan Bader

6. UFC Fight Night: Henderson vs. dos Anjos, 23 sierpnia, Tulsa, Oklahoma, USA
155 lbs: Rafael dos Anjos vs. Benson Henderson
145 lbs: Ernest Chavez vs. Mirsad Betkic

7. UFC Fight Night, 5 września, Ledyard, Connecticut
155 lbs: Joe Lauzon vs. Michael Chiesa
145 lbs: Sean Soriano vs. Andre Fili

8. UFC Fight Night: Nelson vs. Hunt, 21 września, Tokio, Japonia
135 lbs: Miesha Tate vs. Rin Nakai

Bellator MMA

Bellator 122, 25 lipca, Temecula, Kalifornia, USA
170 lbs: Phil Baroni vs. Karo Parisyan

BAMMA

BAMMA 16, 13 września, Manchester, Anglia
170 lbs: Paul Daley vs. Igor Fernandes

POLSKA

FEN 3, 28 czerwca, Wrocław, Polska
70 kg: Jakub Kowalewicz vs. Łukasz Kulig
70 kg: Patryk Grudniewski vs. Evgenij Yanushko

Fight Nights – Battle of Moscow 16, 11 lipca, Moskwa, Rosja
120 kg: Michał Andryszak vs. Konstantin Erokhin

Shenghua Jungtai Fighting Championship, 19 lipca, Chiny
66 kg: Janusz Staszewski vs. Martin Buschkamp

M-1 Challenge 50: Battle on the Neva, 15 sierpnia, Sankt Petersburg, Rosja
120 kg: Damian Grabowski vs. Marcin Tybura

ODWOŁANE

UFC Fight Night: Cerrone vs. Miller, 16 lipca, Atlantic City, New Jersey, USA
170 lbs: John Howard
Przegląd zestawień – 25. tydzień

defthomas on "Fight Exclusive Night potwierdza podpisanie kontraktu z Joanną Jędrzejczyk"

$
0
0

Jędrzejczyk Fight Exclusive Night potwierdza podpisanie kontraktu z Joanną Jędrzejczyk

Oficjalne potwierdzenie naszych informacji o których pisaliśmy kilka dni temu. Najlepsza polska zawodniczka Joanną Jędrzejczyk będzie walczyła w FENie:

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie z dumą ogłosić, iż podpisała umowę na walki na naszych galach, najlepszej polskiej zawodniczki MMA i Muay Thai – Joanny Jędrzejczyk. Reprezentująca Arrachion Olsztyn zawodniczka debiutuje już na jednym z najbliższych wydarzeń.

To wielki sukces młodej organizacji, iż tak znakomita postać dołączy do naszego zespołu. Liczymy na świetne walki jakie do tej pory były jej udziałem. Jest to także zobowiązanie dla naszej organizacji, aby Joanna rozwijała się na swojej sportowej drodze, a rywalki były najlepszymi z możliwych.

Joanna Jędrzejczyk jest zdecydowanie największą kobiecą postacią polskich Sztuk Walki, a także jednym z najlepszych polskich sportowców przynoszących chwałę i splendor naszemu krajowi na międzynarodowych arenach. 26-letnia Joanna jest trzykrotną mistrzynią świata Muay Thai, a także niepokonaną zawodniczką MMA z zawodowym rekordem sześciu zwycięstw.

Niewątpliwie to jedna z najwybitniejszych postaci jakie tak młodej jak nasza organizacji udało się zaprosić do współpracy.

Zarząd FEN
Paweł Jóźwiak i Rafał Sawicki


Fight Exclusive Night potwierdza podpisanie kontraktu z Joanną Jędrzejczyk

defthomas on "Prezentacja nowej gry UFC od EA Sports"

defthomas on "Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27"

$
0
0

10268620 704138792982691 6449175304055480856 n Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

Tradycyjnie już przed galą KSW przeprowadziliśmy konkurs, w którym do wygrania były T-shirty od firmy Pitbull West Coast. Poniżej lista zwycięzców w kolejności wylosowania:

rudeboy
Solaris
Tsubasa
Mayhem
FlyingKnee
Kztusiek12
Arlovski
KO-hunter
pwn
Visu

Zwycięzców proszę o kontakt ze mną przez mail def@mmarocks.pl i podanie dwóch rozmiarów, które chcieliby mieć z listy S, M, L, oraz XL, oraz adresu, na jaki mamy wysłać T-shirt. W miarę możliwości wyślemy to, co będziecie chcieli.

10288778 704642726265631 1667395632039948642 n Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

10291320 704649569598280 2565478621900398479 n Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

10348777 703449123051658 3831617883212045013 o Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

10366052 703999986329905 4241916621449228007 n Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

10268620 704138792982691 6449175304055480856 n Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27
Wyniki konkursu Pitbull West Coast przed galą KSW 27

Pawel Kowalik on "Seminarium z Łukaszem Chlewickim 4 lipca w Nowym Sączu"

defthomas on "Anderson Silva dopuszczony przez lekarza do sparingów"

$
0
0

Silva Anderson Silva dopuszczony przez lekarza do sparingów

Anderson Silva wykonał kolejny krok, aby powrócić do zawodowego sportu. Były mistrz wagi średniej UFC poinformował na Twitterze, że po raz pierwszy od czasu poważnej kontuzji, jakiej nabawił się na gali UFC 168, został dopuszczony przez lekarzy do sparingów:

Dziś jest dobry dzień dla mnie. Po raz pierwszy sparowałem w MMA od czasu złamania nogi. Główny doktor komisji w Brazylijskim MMA dopuścił mnie do treningów.

39-letni „Pająk” po drastycznym złamaniu kości piszczelowej, którego nabawił się w starciu z Chrisem Weidmanem (MMA 11-0), powoli i sukcesywnie wraca do formy i nie zapomina o MMA. Mimo że nic nie jest jeszcze pewne, zawodnik wspomina w rozmowach z brazylijskim mediami, że są bardzo małe szanse na jego powrót w 2014 roku i pierwszą walkę po kontuzji planuje dopiero na początek przyszłego roku.

Poniżej materiał wideo z treningu Silvy.


Anderson Silva dopuszczony przez lekarza do sparingów


Mateusz Smoter on "„Po Igrzyskach Olimpijskich będziemy rozmawiać na poważnie”– Damian Janikowski dl"

defthomas on "Zaproszenie na Fight Raport 87 – Kulisy TFL 5 – PLMMA 36"

$
0
0

FR87 Zaproszenie na Fight Raport 87   Kulisy TFL 5   PLMMA 36

Ostatni przed wakacjami odcinek Fight raportu został zdominowany przez boks. Władimir Kliczko przed kolejnym wyzwaniem w karierze, Krzysztof Zimnoch opowiadający o swoich o swoich planach i Arturze Szpilce.

Aby jednak nikomu nie było smutno, o MMA też nie zapominamy. Zapraszamy do oglądania kulisów TFL 5 - PLMMA 36 EXTRA, a także do przyjrzenia się nowemu projektowi w polskich,  mieszanych sztukach walki, czyli Walecznej Lubelszczyźnie.

Premiera Fight raportu we wtorek, 24 czerwca 2014, o godz. 19:30 tylko w Orange sport.

Powtórki:

• środa, 25 czerwca, godz. 9:00

• czwartek, 26 czerwca, godz. 14:30

• piątek, 27 czerwca, godz. 6:30

• piątek 27 czerwca, godz. 17:30

• niedziela, 29 czerwca, godz. 6:00

• niedziela, 29 czerwca, godz. 17:30

• poniedziałek, 30 czerwca, godz. 9:30


Zaproszenie na Fight Raport 87 - Kulisy TFL 5 - PLMMA 36

defthomas on "Seminarium z Marcinem Heldem w Bydgoszczy"

$
0
0

Held Seminarium z Marcinem Heldem w Bydgoszczy

Seminarium odbędzie się w dniach 28-29 czerwca w Takedown Academy Bydgoszcz, ul. Skłodowskiej-Curie 26 (nad marketem Leclerc).

Pierwszy dzień w sobotę od godz.12.00: MMA. Drugi dzień w niedzielę od godz.12.00: Grappling.

Koszt: 1 dzień – 50 zł, 2 dni – 100 zł. Kontakt: 606101406 lub 505680325.


Seminarium z Marcinem Heldem w Bydgoszczy

defthomas on "Marcin Prachnio ponownie wygrywa przed czasem + wideo z walki"

defthomas on "Seminarium szkoleniowe z Maciejem „Alfem” Glabusem w Ostródzie"

$
0
0

unnamed 3 Seminarium szkoleniowe z Maciejem Alfem Glabusem w Ostródzie

W dniu 28 czerwca odbędzie się kolejne, bo już trzecie seminarium szkoleniowe z zakresu walki w parterze, które w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji organizuje MMA TEAM Ostróda. Pierwsza tego typu impreza odbyła się 07 grudnia 2013 roku i przyciągnęła wielu pasjonatów brazylijskiego jiu-jitsu, a poprowadził ją jeden z najlepszych polskich grapplerów Maciej "Alf" Glabus.

W kolejnej mającej miejsce w dniu 01 lutego 2014 roku edycji, ostródzki klub MMA odwiedził Marcin „Różal” Rożalski. Tym razem popularny „Różal” przyciągnął jeszcze większą ilość pasjonatów sportów walki, którzy mogli szlifować swe umiejętności w tzw. „stójce”, gdzie zasadniczą rolę odgrywają uderzenia i kopnięcia. Warto dodać, że wśród uczestników obu seminariów znaleźć można było oprócz przedstawicieli lokalnych klubów zawodników z odległej Warszawy, Grudziądza czy też Brodnicy. Niewątpliwie atrakcją byli sami prowadzący ale seminarzyści już wówczas chwalili dobrą organizację warsztatów, zapowiadając swoje uczestnictwo w kolejnych edycjach. Oba seminaria zauważone zostały także przez największe krajowe portale branżowe, a materiał filmowy z ich przebiegu zamieszczony na portalu You Tube oglądnęło do tej pory ponad osiem tysięcy osób.

W planowanej na 28 czerwca trzeciej z kolei odsłonie, organizatorzy czyli MMA TEAM Ostróda, ponownie postawili na Macieja „Alfa” Glabusa. Poprzednie seminarium z udziałem tego zawodnika i trenera bjj związanego m.in. z takimi klubami jak Bersekers Szczecin czy Ankos Zapasy Poznań niosło ze sobą dużą wartość merytoryczną. Bogaty warsztat „Alfa” ale też jego osobowość sprawiły, że nawiązano z tym szkoleniowcem stałą współpracę owocującą kolejnym spotkaniem. Warto też nadmienić, iż przy okazji zaplanowanego seminarium, „Alf” oficjalnie przekaże nam prototypy nowych rashguard stworzonych specjalnie dla MMA TEAM Ostróda przez reprezentowaną przez Maćka markę Extreme Hobby. Zaraz po wakacjach już od września, stroje klubowe w nowej bogatej aranżacji charakteryzować będą ostródzki TEAM na matach i ringach krajowych imprez sportowych. Sobotnie seminarium to ostatnie wydarzenie przed początkiem wakacji w naszym klubie, toteż przy udziale naszego gościa zwieńczone ono zostanie tradycyjnym „klubowym grillem”, gdzie podsumowane będzie minione półrocze jak również nakreślone zostaną plany na pozostałe sześć miesięcy br.


Seminarium szkoleniowe z Maciejem "Alfem" Glabusem w Ostródzie
Viewing all 4630 articles
Browse latest View live